Balinalar Hızla Bu Altcoin’i İstifliyor! ‘Fiyatı Sıçrayabilir’

Cardano fiyatı, kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte, son zamanların en düşük seviyelerinden geri dönüyor. Bitcoin fiyatı 30.000 dolara yaklaşırken, altcoinlerin çoğu son 24 saatteki kazançları not etmek için liderliği takip ediyor. Ancak ADA, daha geniş piyasa ipuçlarına ek olarak, çok önemli bir balinadan destek buluyor.  İşte detaylar…

Altcoin fiyatı yeniden yükselişe geçti

Cardano fiyatı, yazı yazıldığı sırada 0,28 doların üzerinde işlem görüyor ve Haziran başındaki çöküşün ardından tanık olduğu boşluğu kapatıyor. Üçüncü nesil kripto para birimi, bir hafta içinde değerinin %30’undan fazlasını kaybederek kritik bir darbe aldı. Ancak şu anda altcoin, piyasanın yükselişiyle beslenen 0,3 dolar işaretine yaklaşıyor. Son 24 saatte neredeyse yüzde 7 oranında artış gösteren kripto para birimi, balinaların ilgisinde de ani bir artış gözlemliyor. Değeri 100.000 doların üzerinde işlem gerçekleştiren adreslerdeki toplam girişlerde belirtildiği gibi, bu yatırımcılar şu anda yaklaşık 71 milyon dolar değerinde yaklaşık 263 milyon ADA topladı.

Bu birikim bu Pazartesi ve Salı günü gerçekleşti. Altcoini 0,3 dolar seviyesine yaklaştırmak için çok ihtiyaç duyulan bir destek sağladı. Bu sadece çok önemli bir psikolojik destek seviyesi değil, aynı zamanda geçmişte birçok kez test edildi. Ayrıca, destek zemini olarak geri kazanılması, 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve Haziran çöküşünün başladığı noktaya denk gelen 0,37 dolara geri dönüşü de mümkün kılacaktır.

Satış mı gelecek?

Bunu yaparken Cardano, yarım milyona yakın yatırımcı tarafından ortalama 0,32 dolar fiyatla satın alınan 996 milyon dolar değerindeki 3,69 milyar ADA’lık devasa talep duvarını da aşacaktır. Bu arzın durumu kârlılığa dönüştüğünde, bazı yükselişler yukarıda bahsedilen 0,37 dolarlık bariyere doğru daha fazla fiyat artışını tetikleyebilir.  Öte yandan, yükseliş aynı zamanda kâr elde etme şansını da artıracak. Bu da fiyatların düşmesine neden olabilecek bir satışa yol açabilecektir. Yatırımcılar, Cardano fiyatı yükseldiğinde atlamaya karar verirlerse buna karşı dikkatli olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir