Lütfü Savaş’tan ‘100 il 1000 ilçe’ projesine tepki: Kaybederiz

6 Şubat’taki Maraş merkezli depremlerden en çok etkilenen şehirlerin başında gelen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘100 il 1000 ilçe’ projesine karşı çıktı. Savaş, İskenderun’un il olması durumunda demografik yapının değişebileceğini söyledi.

‘SERHAT ŞEHRİNİ KAYBEDERİZ’

Hatay’ın İskenderun ilçesinin il olması halinde ekonomik ve demografik olarak daha büyük sorunlarla karşılaşacaklarını savunan Savaş, Sözcü gazetesine konuştu. Savaş şu ifadeleri kullandı: “Ben farkındayım ve siyasilerin, kurum ve kuruluşların da farkında olması lazım. Eğer biz geçmiş tarihimizi, bölgemizin jeostratejik, jeopolitik önemini ve oradaki demografik yapıyı, ekonomik şartları iyi planlayamazsak o zayıf bizi gelir vurur. Biz 20 yıllık mücadele sonunda tekrar ele geçirmiş olduğumuz o serhat şehrini kaybederiz” dedi.

‘SİYASİ HESAPLARDAN UZAK DURMAK ZORUNDAYIZ’

Savaş şöyle devam etti: “Hem devlet olarak hem hükümet olarak hem de ana muhalefet partisinin bir belediye başkanı olarak biz önemli konularda milli düşünmek zorundayız. Ufak siyasi ve ekonomik hesaplardan uzak durmak zorundayız. Ben o şehrin belediye başkanı olarak yine şunu söylüyorum seçimi kaybetmek hiç önemli değil yeter ki biz Hatay’ı kaybetmeyelim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir