Sakarya’da bir kişi otomobilinin yanışını çaresizce izleyip kayıt altına aldı

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

İHA

Sakarya’nın Hendek ilçesi D-100 karayolu Yeni Mahalle mevkisinde Kenan Esenboğa idaresindeki otomobilde elektrik aksamından dolayı yangın çıktı.

Otomobili emniyet şeridine çekip çıkan yangına müdahale etmek isteyen ancak alevleri söndüremeyen sürücü durumu itfaiye ekiplerine bildirerek D-100 karayolunda çaresizce yardım beklemeye başladı.

Alev topuna dönen otomobile bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri müdahale etti.

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangın neticesinde araç kullanılamaz hale geldi.

Çaresizce beklediği anları kayıt altına aldı

Sürücü aracının yanmaya başladığı anları ise cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydetti.

Yardım için D-100 karayolunun ortasına kadar çıkan Kenan Esenboğa’ya hiçbir aracın durmadan yoluna devam etmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Görüntülerde aracı yanan sürücünün çaresizce gözyaşları içerisinde itfaiye ekiplerinin gelmesini beklediği anlar yer aldı.

“Trafikte biri yardım istediği zaman Allah rızası için durup bir bakın”

Yangını saniye saniye kaydeden Kenan Esenboğa, “Arabam tutuştu yanıyor şu anda. Maalesef şase yaptı, yapacak bir şey yok. Elektrik aksamında çıkan yangın neticesinde cayır cayır yanıyor. İçinden çıktık son anda. Hendek ilçesinde simit satıyorum bu arabayla. Adapazarı’ndan Hendek istikametine doğru giderken bir anda aracın tamponundan duman çıktı. Kendimizi dışarıya attık ve o anda alevler aracı sarmaya başladı. Ben bu araçla sanayide simit, poğaça satarak ekmek paramı kazanıyordum. Canımıza gelmedi elhamdülillah. Trafikte biri de yardım istediği zaman Allah rızası için durup bir bakın. Ekmek param gitti ama canımıza gelmedi çok şükür” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir