Steam’de Haftanın En Çok Satanları: Hani Battle Royale Bitmişti?

Tüm dünyadaki oyuncular en çok neler oynuyor dersiniz? Steam’in haftalık olarak yayınladığı veriler ışığında dünya genelindeki Steam kullanıcılarının geçtiğimiz hafta en çok hangi oyunları tercih ettiklerine bir göz atıp, oyun dünyasının nabzını tutalım.

1. Birinci sırayı artık direkt es mi geçsek?

Çünkü asla değişmiyor ve muhtemelen Counter-Strike 2 çıktığında onun da bu koltuktan kolay kolay indiğini göremeyeceğiz. Tüm dünya genelindeki oyuncuların geçtiğimiz haftaki birincil tercihi de CS:GO oldu.

2. Remnant II kısa sürede büyük bir başarıya imza attı.

Çıkışının üzerinden henüz bir hafta geçmişken şimdiden bir milyon satış barajını aşmış olan Remnant II souls-like yapısı, karanlık atmosferi ve nefes kesen aksiyonu ile oyuncuları etkilemeyi başarıyor.

3. Oyun dünyasında şimdilerde Baldur’s Gate 3 rüzgarı esiyor.

RPG tutkunlarının tadını çıkartarak oynamak için şimdiden iş yerlerinden izin aldıklarına emin olduğumuz oyun 6 Ekim tarihinde çıkış yapacak. Core RPG deneyimi vadeden oyun 17,000 farklı son ihtimali içeriyor. Bunun yanında tamamen Türkçe!

4. Apex Legends ise listenin dördüncü sırasında.

Farklı yeteneklere sahip karakterleri ve hızlı oynanışı ile ilk anda dikkat çekmeyi başaran Apex Legends bunu dengeli bir oynanışla birleştiriyor. Takım bazlı savaşları ile öne çıkan oyun tüm dünyadaki oyuncuların ve özellikle de battle royale hayranlarının favorisi konumunda.

5. Steam Deck ise geçtiğimiz haftaya göre 3 sıra yükselişte.

Valve’ın el bilgisayarı neredeyse tüm Steam kütüphanesini bu cihazla oynamanıza imkan sağlıyor. Çıkış yaptığı ilk dönemlerde bazı haftalarda değişmez birinci CS:GO’yu dahi koltuğundan etmeyi başarmış olan Steam Deck bu hafta da ilk beş içerisinde yer almayı başarıyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Call of Duty: Modern Warfare II

  • Dead by Daylight

  • Rachet & Clank: Ayrı Dünyalar

  • Naraka: Bladepoint

  • Warframe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir