Stefan Kuntz’dan Arda Güler yorumu: Onun yeteneğinin sadece yüzde 10’u bende vardı

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun yıldız ismi Arda Güler konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Kuntz, “Arda Güler bizim için bir cevher! Türkiye’nin, Türk futbolunun bir değeri” dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, UEFA EURO 2024 elemelerinde 25 Mart’ta Ermenistan, 28 Mart’ta Hırvatistan ile oynanacak maçlar öncesinde açıklamalarda bulundu.

Kuntz, Hürriyet’e yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun geleceği Arda Güler ile ilgili de konuştu.

İşte Kuntz’un açıklamaları:

“Arda Güler bizim için bir cevher! Türkiye’nin, Türk futbolunun bir değeri. Arda Güler ile alakalı sorduğunuz için mutluyum. Sizler Türk basını olarak şunu benden çok daha iyi biliyorsunuz. Geçmişte de Arda’ya gösterilen ilgi başka futbolculara da verildi. Ve bu ilgi sonucunda bazı oyuncularımız erken transferler yaptılar, yanlış kararlar verdiler. Ya da bunun altında ezilip futbol hayatlarını zor sürdürdüler. Futbol içinde fazla rol almadılar. Beklenen başarıyı gösteremediler.”

“Önünde 2-3 yıl var”

“Arda’nın Türk futboluna vuracağı damga, sağlayacağı katkı, verecekleri yarın ya da 6 ay sonra deği! Doğru geliştirilirse 2-3 yıl sonra asıl aşamasını kaydedip Türk futboluna değer katabilecek. Kulüplerin, yetkililerin daha dikkatli, uzun vadeli, sabırlı kararlar vermesi ve kamuoyunun da bunun bilincinde olması önemli. Biraz daha gönül isterdi ama fiziksel yapısı daha güçlü olsun. (Gülerek) Onun yeteneğinin ancak yüzde 10’u bende vardı.”

“Jesus’la konuştuk”

“Tabii ki sayın Jesus ile Arda üzerine de konuştuk. Arda ile birlikte diğer potansiyel A Milli Takım oyucularımız hakkında da bilgi aldık. Kulüpler içinde verilen kararlar, yapılanma, kulübün içindedir.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir