Amerika’da silahlı grup, şehrin en işlek caddesinde genç bir kızı soydu

Amerika’nın Şikago şehrinde silahlı soygunlar artıyor. Şehrin en işlek caddesinde silahlı bir grup, bir kadının aracını durdurarak değerli eşyalarını ve paralarını aldı. Polislerin soyguncuları takip etmemesi ise dikkat çekti. Chicago Polis Departmanı, suçlu kovalamanın ölümcül kazalara sebep olmasından dolayı bu kararı aldı.

SUÇLULAR ARAÇLARLA KOVALANMAYACAK

Korkutucu görüntüler, yalnızca Pazar günü şehirde 20 silahlı soygunun yaşanmasından hemen önce ortaya çıktı. Birçok polis suçlu kovalamanın ölümcül kazalara sebep olmasından dolayı Chicago Polis Departmanı, polislerin araçları ile suçluları takip etmemesine karar verdi. Bu nedenle soyguncuların peşinden gitmeyen polisler hakkında soruşturma açılmayacak.

20 SİLAHLI SOYGUN YAŞANDI

Pazar günü, polis birçok mahallede yaşayanları yaygın şiddet içeren suçlar konusunda uyarmaya devam ederken, yalnızca Windy City’de 20 silahlı soygun bildirildi.

CADDE ORTASINDA HER ŞEYİN ALDILAR

Şüphelilerden biri, beşinci cadde ile Sacramento Bulvarı’nın köşesindeki Garfield Park mahallesini hedef alan 49 yaşındaki bir kadındı. Silahlı grup bir grup, kadının aracını durdurarak değerli eşyalarını ve paralarını aldı. İhbara rağmen polislerin takip etmediği grup daha sonra dört kişiyi daha soydu.

BÖLGEDE 1 HAFTADA 224 SOYGUN GERÇEKLEŞTİ

Chicago Polis Departmanı’nın şehir çapındaki suç istatistiklerine göre, geçen hafta şehirde 224 soygun gerçekleşti. 2023’te toplam 9.667 soygun rapor edildi. Geçen yıl bu sayı 7.771’di.

Kaynak: Haberler.com / Güvenlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir