Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı, Olimpiyat kotası aldı!

Türkiye Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı, 2023 Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nı ilk 12 sırada tamamlayıp tarihte bir ilki başararak takım olarak Olimpiyat kotası aldı. Milli cimnastikçiler Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak 2024 Olimpiyat Oyunları’nda takım halinde mücadele edecek.

Belçika’nın Antwerp şehrinde devam eden organizasyonda Ferhat Arıcan, Adem Asil, Ahmet Önder, Ayberk Koşak ve Emre Dodanlı’dan oluşan Erkek Milli Takımı, 247.692 puan topladı. Artistik Cimnastik Milli Takımı böylece başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2022 Liverpool Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda ilk 24’e, sonra 2023 Antwerp Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda ilk 12’ye girerek 2024 Paris bileti alındı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, şampiyonayı 10. sırada tamamlayarak olimpiyat kotası alan Erkek Cimnastik Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda ayrıca milli sporcular Adem Asil 82.630 puanla 10., Ahmet Önder 81.164 puanla 25. olarak genel tasnif finaline yükseldiler. Genel tasnif finalleri, perşembe günü yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir