Merakla Beklenen Yükseltme Geldi! Altcoin Fiyat Pompası mı Geliyor?

Cardano, Hydra ölçeklendirme çözümü için yeni bir yükseltme yayınladı. Bu yükseltme Cardano Blockchain için bazı optimizasyonlar getiriyor. Yükseltmenin ardından ADA fiyatı yükselişe geçti. Peki bu gelişmenin altcoin için bir fiyat pompasını körüklemesi mümkün mü?

Cardano Hydra v0.12.0 yükseltmesi şimdi yayında

Cardano (ADA) geliştiricisi Sebastian Nagel X hesabı üzerinden bir güncelleme paylaştı. Bu güncellemeye göre, protokolün amiral gemisi katman-2 ölçeklendirme çözümü Cardano Hydra için son bir yükseltme devreye girdi. Nagel, X hesabıda bir özetin yanı sıra sürüm notlarının ayrıntılarını paylaştı. Nagel’in özetine göre, merakla beklenen yükseltme Cardano Node v8.1.2 istemcisinin yanı sıra Input Output Global (IOG) tarafından geliştirilen ve yeni başlatılan Mithril protokolüyle de uyumlu.

Cardano Hydra v0.12.0 ilk olarak 30 Temmuz’da main-net üzerinde yayına girdi. Geliştiriciler, bu güncellemeyi altcoin projesindeki node’ların senkronize olmasıyla ilgili süreçlerde devrim yaratmak için tasarladı. Ayrıca, bunları daha geliştirici dostu hale getirmek için oluşturdu. Bu yeni sürüm ayrıca Cardano Hydra’ya Uygulama Programlama Arayüzleri (API’ler) ile ilgili ek işlevler de getiriyor. Katman-2 ölçeklendirme çözümü yeni API uç noktalarını çalıştırmaya başlayacak. Böylece Web3.0 geliştiricileri ve araştırmacıları için daha erişilebilir hale gelecek.

Hydra yükseltmesi altcoin için ne getiriyor?

Bu özelliklere ek olarak Hydra yükseltmesi, Hydra’nın on-chain performansını ve güvenliğini artıracak. Çünkü, bunu sağlayacak bazı kod optimizasyonlarıyla birlikte geldi. Geliştiriciler, bu hızlı ve daha güvenli özelliklerle Hydra’nın birçok yeni kilometre taşına ulaşmasını bekliyor.

Piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla detayın, 24-26 Ağustos tarihleri arasında Denver, Colorado’da düzenlenecek olan Rare Evo 2023 adlı kripto para birimi kongresinde katkıda bulunanlar tarafından paylaşılması bekleniyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geliştiriciler Hydra’yı başlangıçta 0.11.0 sürümüne yükseltti. Bu güncelleme zamanlanmış işlem desteği ekledi. Böylece, Layer-2 defterini Cardano Layer-1’e tamamen izomorfik hale getirdi.

Yükseltmenin altcoin fiyatı üzerindeki etkisi

Bu arada uzmanlara göre, en son v0.12.0 yükseltmesinin, diğer her yükseltme gibi ADA’nın fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratması mümkün. Cardano, geçmişte Cardano Blockchain’de akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini basitleştirmeye yönelik programlama dili ve araç seti olan Aiken’i piyasaya sürdü. Bu güncellemeden hemen sonra, altcoin fiyatı %6 oranında artış kaydetti.

Yükseltme sürümünün yayınlandığı son 24 saat içinde, ADA’nın fiyatı %2’nin üzerinde arttı. Altcoin basın zamanında 0,2681 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, Cardano boğalarının, bu gelişmiş kullanılabilirlikten faydalanarak kripto paraya akın etmesini muhtemel görüyor. Bunun da geçtiğimiz haftaki piyasa düşüşünün ardından çok ihtiyaç duyulan bir toparlanmaya yardımcı olması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir