Sadece yalnız insanlar yapıyor! Yastığa yorgana sarılıp solunumunuzu bozmayın

BAĞ KURMAK SİZİN İÇİN ÖNEMLİ

Bir yastığa sarılmak, uyku sırasında size duygusal olarak rahatlık sağlayabilir. Bu uyku pozisyonunu tercih etmek ilişkilerinizde, özellikle de aile arasında güçlü bağlar kurmaya çalıştığınızın bir göstergesi olabilir.

ANKSİYETE ATAKLARI GEÇİRİYOR OLABİLİRSİNİZ

Anksiyete uyumayı zorlaştıran faktörlerden biridir. Bunu yaşarken, yatağınızı rahat bir bölge haline getirmek sizin için en iyisi olabilir. Ayrıca anksiyeteye sahip olan kişilerin kaygılarını hafifletmek için sarılmaya ihtiyaçları olabilir. Bu nedenle uyku sırasında yastık ve yorgana sarılmak isteyebilirsiniz.

SARILMAK HORLAMAYI AZALTIYOR

Uyku apnesi, bir kişinin nefes almasının olması gerektiği kadar düzgün olmadığı bir uyku bozukluğudur. Yastığa sarılma alışkanlığı bu uyku bozukluğunu azaltmaya yardımcı olabiliyor. Bir sarılma yastığına sahip olmak tüm vücudunuzu destekleyebilir. Bunun yanında horlama şikayetinizi de azaltabilir.

DOĞRU YATIŞ POZİSYONU NASIL OLMALI

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü (NIH) tarafından yapılan araştırmaya göre en doğru yatış pozisyonunun sırt üstü yatmak olduğu belirtiliyor. Ancak sırt üstü yatarken dizlerinizin alt kısmına bir yastık koymazsanız, gün içinde bel ağrısı problemi yaşayabilirsiniz.

YAN YATIYORSANIZ DİKKAT

Eğer yan yatan biriyseniz dikkat etmeniz geren ufak kurallar daha rahat uyumanızı sağlayabilir. Solunum yollarının açıklığını sağlaması, dolayısıyla tercih edilebilecek yan yatış pozisyonunda omurga düz, baş yastıkla desteklenmiş olmalıdır. Altta kalan kol dirsekten bükülmeli, avuç içi yukarıya bakacak şekilde olmalıdır. Üstte kalan kol ise omuz hizasında olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir